Tools & resources
Start vandaag nog als zelfstandige via het online ondernemingsloket van Liantis
Heb je er altijd al van gedroomd je eigen zaak te starten? Ontdek onze gratis startersreeks.
Sluit je vandaag nog aan bij het Sociaal Verzekeringsfonds
Sluit je vandaag nog aan bij het sociaal Verzekeringsfonds
Ready, set, go!
Zoek snel de NACE-cijfercode op van de activiteiten die je als ondernemer uitoefent.
Swingen je personeelskosten de pan uit of ben je bang talentvolle medewerkers te verliezen? Download nu het hr-trendrapport!
Nooit meer een belangrijke deadline missen? Behoud een klare kijk op je hr en administratie met de Liantis kmo-kalender.
Hiermee bied je je medewerkers een flexibel loonpakket aan, zonder dat de loonkost voor jou als werkgever stijgt.
Een podcast van Liantis voor accountants
Meest gezocht
Let op: deze informatie is nog onder voorbehoud tot de wetgeving definitief is. We brengen je op de hoogte van zodra dat het geval is.
Minderjarigen mogen binnenkort studentenarbeid verrichten vanaf de leeftijd van 15 jaar. Tot nu toe was dat ook al mogelijk, maar wel op voorwaarde dat de minderjarige niet meer voltijds leerplichtig was. Dit wil zeggen dat elke 15-jarige de eerste twee jaren van het secundair onderwijs gevolgd moest hebben om als student te mogen werken. Deze voorwaarde valt nu weg. Elke 15-jarige zal dus studentenarbeid kunnen verrichten, ongeacht of hij/zij nog voltijds leerplichtig is.
De 15-jarigen die nog onderworpen zijn aan de voltijdse leerplicht worden in het arbeidsrecht wel extra beschermd. Het gaat over de volgende extra beschermingsmaatregelen:
Deze maatregelen zijn nog niet definitief en treden pas in werking op de tiende dag na de dag van publicatie in het Belgisch Staatsblad.
Heb je hier vragen over? Aarzel dan niet om ons te contacteren.