Tools & resources
Start vandaag nog als zelfstandige via het online ondernemingsloket van Liantis
Ready, set, go!
Zoek snel de NACE-cijfercode op van de activiteiten die je als ondernemer uitoefent.
Meest gezocht
Door een staking in de openbare sector zal het treinaanbod vanaf dinsdag 7 november om 22 uur tot en met donderdag 9 november om 22 uur en op dinsdag 5 december om 22 uur tot en met donderdag 7 december om 22 uur beperkt zijn.
Het is mogelijk dat heel wat pendelaars hierdoor niet (op tijd) op het werk geraken.
Neen, het gaat om een vooraf aangekondigde staking. Dit betekent concreet dat je medewerkers zich hierop kunnen voorbereiden. De werknemer kan bijvoorbeeld met eigen vervoer komen of carpoolen.
Eventueel kan hij of zij ook verlof opnemen. Als telewerk mogelijk is, kan de medewerker ook van thuis werken.
Neen, het gaat hier om een aangekondigde staking. In dergelijke gevallen oordeelt de rechtspraak dat, wanneer de werknemer op voorhand weet dat een staking hem of haar zal verhinderen om (tijdig) op het werk te geraken, hij of zij geen recht heeft op gewaarborgd loon. Zelfs niet voor de eerste dag. Vanzelfsprekend is er dan ook geen recht voor eventuele daaropvolgende stakingsdagen.
Nog vragen? Onze medewerkers van Liantis sociaal secretariaat helpen je graag verder.